Промоција књиге др Драге Његован - Плакатирање геноцида

Музеј жртава геноцида своје програме остварује кроз различите активности. Мада је издавачка делатност ограничена првенствено недовољним финансијама, она је ипак на завидном нивоу.

Музеј је децембра 2014. објавио књигу др Драге Његована Плакатирање геноцида јер она представља велики допринос историографији, архивистици и музеологији. Та књига, после уводне студије о плакату и летку, садржи више од 150 плаката и летака који су штампани у Независној Држави Хрватској и представљају доказе о геноцидности те државн и њене унутрашње политике, то јест однос према припадницима српског народа.

Представљање је одржано 8. априла 2016. у Римској дворани Библиотеке града Београда, о књизи су говорили др Вељко Ђурић Мишина, у име издавача, академик Василије Крестић и проф. др Слободан Бјелица. На крају је беседио аутор.

ГАЛЕРИЈА