Јавни час о страдању деце у Независној Држави Хрватској 1941–1945. године: Девета београдска гимназија, 27. новембар 2019.

29 11 2019 001 eac8f

Некадашњи заточеници хрватских логора, чланови Удружења  „Јасеновац“ и кустоси Музеја жртава геноцида трећи пут били су гости ученика и професора Девете београдске гимназије на Новом Београду. Тема скупа била је државни геноцид у Независној Држави Хрватској, страдање српске деце и Акција Диане Будисављевић спасавања српске деце. О својој личној судбини и страдању својих породица сведочили су преживели заточеници Славко Милановић, председник Удружења „Јасеновац“ и Дмитар Перенчевић. Кустоси Музеја жртава геноцида Јасмина Тутуновић - Трифунов и Ненад Антонијевић одржали су предавања на поменуте теме.

Музеј жртава геноцида (и Удружење Јасеновац) се захваљује домаћинима на позиву, пажљивом слушању и гостопримству.